Poptávka

Degustace vín

Degustace pro jednotlivce (každý den)

Kdykoliv nás navštívíte, můžete ochutnat jakékoli lahvové víno z bohaté nabídky rodinného vinařství Václava Šalši z Kyjova. K dispozici je také nabídka min. 3 druhů kvalitního stáčeného vína ze stejného vinařství. Ochutnávka vína je u nás možná bez objednání, kdykoli během otevírací doby. Víno si u nás můžete dát v min. množství 1dcl, není tedy nutné platit za celou lahev, což ocení zejména jednotliví návštěvníci naší galerie a malé skupiny.

Degustace pro skupiny a firmy

Degustaci vín pro skupinu či firmu je u nás třeba objednat předem. V tomto případě se jedná o degustaci řízenou, tedy vedenou přímo vinařem nebo zkušeným sklepmistrem, který ochutnávku doprovází zajímavým a odborným výkladem. Délka degustace je individuální, zpravidla trvá cca 60-120 min. Po celou dobu degustace je pro Vás k dispozici bílé pečivo a voda ve džbánech k neutralizaci chutí mezi jednotlivými vzorky.

Jedna sada degustace obsahuje 8 nebo 10 lahví vín o objemu 0,75l. Každou lahev je možné rozlít max. mezi 20 os. U skupin nad 20 os. je tedy nutné otevřít sady dvě. V případě, že se lahve nezkonzumují celé, dávají se hostům k dopití, nebo si je odváží s sebou.

Degustace základní – 8 vzorků vín

Ochutnávka 8-mi vzorků vín z Vinařství Václava Šalši z Kyjova, při které se seznámíte s víny různých odrůd, ročníků a přívlastků. V degustační sadě jsou zahrnuta vína bílá, růžová, červená, popř. Frizzante (jemně perlivé víno).

Cena: 3 900 Kč vč. DPH / 1 sada

Degustace rozšířená – 10 vzorků vín

Ochutnávka celkem 10-ti vzorků vín, kde základ tvoří 8 šarží z Vinařství Václava Šalši z Kyjova, rozšířena je navíc o další 2 vzorky z produkce jiného vinařství vybraného z nabídky naší Slovácké galerie vín. Porovnat tak můžete mezi sebou nejen vína samotná, ale i styl a charakteristiku jednotlivých vinařství.

Cena: 4 500 Kč vč. DPH / 1 sada

Degustace volná

Jde o degustaci na míru, kdy si volíte sami předem, nebo až přímo na místě během degustace, která vína, kolik vzorků a v jakém pořadí ochutnáte. Při výběru je Vám k dispozici zkušený sklepmistr, který Vám rád doporučí vhodné šarže dle Vaší chuti.

Cena: hodnota otevřených lahví + 1 300 Kč vč. DPH poplatek za služby sklepmistra (po dobu 2 hodin) a servis k degustaci.

Veřejná degustace vybraného vinařství

Cca jednou za měsíc připravujeme ve spolupráci s vybraným vinařstvím z naší oblasti degustaci pro veřejnost. Akce začíná vždy v 19:00 hod a trvá cca 2 hodiny. Ochutnáte zde zajímavá vína od vybraného vinaře a vyslechnete si zajímavý výklad – pokaždé trochu jinak. Aktuální přehled akcí ZDE.