Poptávka

Rodinné vinařství Čevela, Strážovice

Vinařství je poměrně mladé a objemem výroby patříme mezi malé vinaře. Výrobou vína se oficiálně zabývá od roku 2002. Nejprve byla vína vyráběna z kvalitních hroznů od osvědčených dodavatelů.

Příroda a moderní technologie

Od roku 2006 vyrábí vinařství vína pouze z vlastních hroznů, pocházejících z vlastní vinice ve Strážovicích, která byla vysazena v roce 2004. Tato vinice, která je jednou z nejvýše položených na Jižní Moravě, je celá zavlažována a má skvělou polohu na jižním svahu s celodenním osluněním. Díky této poloze a půdě, která obsahuje velké množství kamenů a vyšší obsah vápníku, získávají vína tohoto vinařství osobitý charakter.

Velmi kvalitní a moderní je i technické vybavení vinařství. Při výrobě lpí na šetrném zpracování prvotřídních hroznů. Vinařství sází na skvělý potenciál z přísně redukovaných sklizní a neustálé vylepšování technologie pro zpracování hroznů a výrobu vína.

Vyrobena jsou pouze lahvová vína v kategoriích zemské víno, jakostní víno, kabinetní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí v těchto bílých odrůdách Chardonnay, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Tramín červený a červených odrůdách Frankovka, Merlot, Rulandské modré.

Dobré víno tvoří dobrou náladu, dobrá nálada přináší dobré myšlenky, dobré myšlenky dávají vznik dobrým skutkům a dobré skutky dělají člověka člověkem. (z moudrosti starých Čechů)