Poptávka

Vinařství Dufek, Svatobořice–Mistřín

Vinařství Dufek naleznete pouhé 3 km od Kyjova. Firma byla založena v roce 2003, avšak vinařská tradice je v rodině Dufků již více než 100 let. Většina produkce vinařství je určena do vinoték, speciálních prodejen, gastronomie a soukromých archivů. Filozofií rodinného vinařství je motto: „Všechno se podřizuje kvalitě.“

Vinařské tradice v každé láhvi vína

Výroba hroznů je prováděna s ohledem na maximální šetrnost k přírodě. Samotná výroba vín probíhá v rámci integrované produkce a za využití nejmodernějších technologií, jakými jsou pneumatické lisování, řízené kvašení, používání vinifikátorů, jablečnomléčné fermentace, případně doškolování některých vín v dubových sudech. Po dosažení potřebné zralosti jsou vína nalahvována na moderní plnicí lince pod ochrannou atmosférou dusíku a uložena ke zrání na láhvi.

Vína v sortimentu 30 odrůd pochází z viničních tratí Tabule a Čtvrtky ve Svatobořicích – Mistříně, Kamínky v Kyjově, Pohořelické vinohrady ve Vlasaticích, Dvořanky v Kobylí. Produkce pochází převážně z hroznů z vlastních nových vinic.