Poptávka

O nás

Slovácký region je vyhlášený výrobou vína, proto chceme nejenom turistům představit a umožnit v příjemném prostředí ochutnat a zakoupit kvalitní vína zde vyrobená. Součástí prostor je i sklepní posezení nabízené k pronájmu firmám a skupinám.

Kdykoliv nás navštívíte, můžete ochutnat jakékoli lahvové víno z bohaté nabídky rodinného vinařství Václav Šalša. K dispozici je také nabídka min. 3 druhů kvalitního stáčeného vína ze stejného vinařství. Ochutnávka vína je u nás možná bez objednání, kdykoli během otevírací doby. Víno si u nás můžete dát v min. množství 1dcl, není tedy nutné platit za celou lahev, což ocení zejména jednotliví návštěvníci naší galerie a malé skupiny.

K ochutnávce vína nabízíme i studené obečerstvení v podobě paštik, uzeného masa, klobásků či u nás vyráběné škvarkové pomazánky s pečivem. Jako sladkou tečku můžete ochutnat naše domácí Kyjovské patenty plněné mákem a povidly.

V naší vinotéce jsou k zakoupení i vína z jiných vybraných vinařství Slovácké podoblasti, které najdete v sekci Vinařství


HISTORIE SLOVÁCKÉ GALERIE VÍN

Slovácká galerie vín sídlí přímo ve sklepních prostorách kyjovské radnice. Tato nejvýznamnější kyjovská historická památka je dominantou Masarykova náměstí. Renesanční radnice byla postavena italskými staviteli v letech 1561–62. Stavba je široká 22 m a výška věže dosahuje 39 m. U hlavního vchodu je umístěn železný loket, který sloužil k přeměřování zboží na místním trhu. Fasáda radnice je vyzdobena psaníčkovým sgrafitem. V budově radnice dnes sídlí městský úřad.

Slovácká galerie vín Slovácká galerie vín Slovácká galerie vín Slovácká galerie vín Slovácká galerie vín Slovácká galerie vín Slovácká galerie vín Slovácká galerie vín Slovácká galerie vín Slovácká galerie vín